تیتر سه سرویس

 • کشاورز بازاری امن همچون بورس می خواهد/ تبدیل شدن به مرجع قیمتی رویا نیست

  کشاورز بازاری امن همچون بورس می خواهد/ تبدیل شدن به…

  بورس كالاعضو کمیسیون کشاورزی مجلس معتقد است، باید دیدمان نسبت به عرضه چند محصول و ساماندهی بازار داخلی از طریق بورس را وسیع تر کنیم به طوریکه اصلا دور از انتظار و رویا نیست که با حمایت دولت و مجلس، پس از عرضه پر حجم محصولات کشاورزی در بورس کالا، تالار صادراتی این بورس مملو از خریداران خارجی یا صادرکنندگان ایرانی شود که این اتفاق به عیار قیمت محصولات با کیفیت ایرانی را مشخص کرده و باعث شود بسیاری از کشورهای دنیا با بورس ایران و نرخ واحد محصولات ایرانی آشنا شوند.

 • عرضه ۶۳ هزار تن مواد پلیمری در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی

  عرضه ۶۳ هزار تن مواد پلیمری در تالار فرآورده های نفتی…

  بورس كالاتالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران روز سه شنبه ۲۵ تیرماه میزبان عرضه ۶۳ هزار و ۸۳۵ تن مواد پلیمری است.

 • طلای آب شده به زودی در بورس کالا

  مدیرعامل بورس کالای ایران خبر داد:

  طلای آب شده به زودی در بورس کالا

  بورس كالامدیرعامل بورس کالای ایران ضمن اعلام اینکه بازار گواهی سپرده طلای آب شده به زودی در بورس راه‌اندازی می‌شود، گفت: اگر طلای آب شده در بستر بورس کالا معامله شود با توجه به عیارسنجی و استانداردسازی که صورت می‌گیرد ریسک‌های تقلب به حداقل می‌رسد.

 • عرضه ۱۶۸ هزار تن فولاد، آلومینیوم، روی، کک و مس مفتول

  امروز صورت می گیرد؛

  عرضه ۱۶۸ هزار تن فولاد، آلومینیوم، روی، کک و مس مفتول

  بورس كالاتالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز دوشنبه ۲۴ تیرماه میزبان عرضه ۱۶۸ هزار تن انواع محصول است.

 • رشد مبادلات تجاری مناطق آزاد از مسیر بورس کالا

  رشد مبادلات تجاری مناطق آزاد از مسیر بورس کالا

  بورس كالابررسی آمار و ارقام و میزان معاملات انجام یافته در تالار نمایندگی کارگزاران بورس کالا در منطقه آزاد ارس نشان می دهد این تالار جزو فعال‌ترین تالارهای موجود در مناطق آزاد کشور است. همچنین با توجه به اینکه منطقه آزاد ارس همجوار جمهوری نخجوان و ارمنستان بوده و به کشورهای اتحادیه اقتصادی اوراسیا یعنی روسیه، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان نزدیک است، می توان از ظرفیت های بورس کالا در مناسبات تجاری منطقه نهایت بهره را برد.

 • نقش بورس کالا در هدایت نقدینگی

  نقش بورس کالا در هدایت نقدینگی

  بورس كالایک کارشناس بازار سرمایه در خصوص روند تامین مالی صنایع از طریق ابزارهای مالی بورس کالا گفت: جمع آوری سرمایه های خرد مردمی و به کارگیری آن در پروژه های تولیدی و خدماتی در یک محیط شفاف و کارآ، یکی از اهداف اصلی بازار سرمایه در کشورهای مختلف از جمله ایران است.

 • تشکیل صندوق محصولات کشاورزی در بورس کالا

  حامد سلطانی نژاد خبر داد:

  تشکیل صندوق محصولات کشاورزی در بورس کالا

  بورس كالامدیرعامل بورس کالای ایران به پیوند بازار مالی و کشاورزی در بستر بورس کالای ایران اشاره کرد و گفت: برنامه توسعه معاملات محصولات کشاورزی در بورس کالا پس از گواهی سپرده کالایی و بازار مشتقه به راه اندازی صندوق‌های کالایی کشاورزی منتهی می شود.

 • عرضه مس، فولاد و آلومینیوم در تالار محصولات صنعتی و معدنی

  امروز صورت می گیرد؛

  عرضه مس، فولاد و آلومینیوم در تالار محصولات صنعتی و…

  بورس كالاتالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران، روز یکشنبه ۲۳ تیرماه، میزبان عرضه ۳ هزار تن مس کاتد، ۲۰ هزار تن مس کم عیار، ۴۰ هزار تن شمش بلوم، ۱۲ هزار و ۱۰۰ تن سبد میلگرد، ۶ هزار و ۶۰۰ تن تیرآهن و یک هزار و ۵۰۰ تن شمش هزار پوندی آلومینیوم است.

 • عرضه ۴۵ هزار تن فرآورده های نفتی و پتروشیمی در بورس کالای ایران

  عرضه ۴۵ هزار تن فرآورده های نفتی و پتروشیمی در بورس…

  بورس كالاتالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران روز شنبه ۲۲ تیرماه میزبان عرضه ۴۵ هزار و ۳۳۲ تن انواع مواد شیمیایی، مواد پلیمری، لوب کات، سلاپس واکس، قیر، گوگرد و وکیوم باتوم است.

 • ریل‌گذاری‌ مناسب بورس‌ کالا برای توسعه بازارهای صادراتی/ امکان راه اندازی بورس مشترک میان ایران و عراق وجود دارد

  مدیرعامل بورس کالای ایران مطرح کرد:

  ریل‌گذاری‌ مناسب بورس‌ کالا برای توسعه بازارهای صادراتی/…

  بورس كالامدیرعامل بورس‌ کالای ایران گفت: در بخش بین‌الملل ریل‌گذاری‌ها و هدف‌گذاری‌های خوبی در بورس‌ کالا انجام شده و برنامه‌های مختلفی برای ایجاد زیرساخت تبادلات تجاری طراحی شده است، از جمله تشکیل بورس مشترک با عراق یا ایجاد زیرساخت‌هایی برای ساخت انبار کالا که امیدواریم به‌زودی یکی از این موضوعات به نتیجه برسد.

 • شرایط برای عرضه پرحجم خرما فراهم است/ نگاه کشاورزان به قیمت زعفران در بورس کالا

  شرایط برای عرضه پرحجم خرما فراهم است/ نگاه کشاورزان…

  بورس كالادر شرایطی که تالار کشاورزی بورس کالای ایران این روزها شاهد عرضه خرمای استعمران از سوی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران است، سرپرست مدیریت توسعه بازار فیزیکی بورس کالا از فراهم بودن شرایط برای عرضه پر حجم خرما در فصل برداشت این محصول که نیمه دوم سال است خبر می دهد.

 • ارتباط تنگاتنگ رونق تولید و اقتصاد بازار

  مشاور عالی رئیس اتاق بازرگانی تهران بیان کرد:

  ارتباط تنگاتنگ رونق تولید و اقتصاد بازار

  بورس كالامشاور عالی رئیس اتاق بازرگانی تهران معتقد است که دولت باید در سیاست گذاری اقتصادی تکلیف را مشخص است آیا همچنان می خواهد با قیمت گذاری دستوری به مصرف کنندگان به خصوص اقشار ضعیف کمک کند یا اینکه به بازارها اجازه حرکت در مسیر واقعی را دهد؛ در این زمینه تجربه سال ٩٧ نشان داد، انتخاب قیمت گذاری دستوری تنها فقرا را فقیرتر می کند.

 • رونق تولید با عرضه محصولات کشاورزی در بورس

  رونق تولید با عرضه محصولات کشاورزی در بورس

  بورس كالاعضو اتاق بازرگانی ایران گفت: کشاورزان در حال بررسی فروش محصولاتشان با قیمت‌ مناسب در بستر معاملاتی بورس کالا هستند.

 • یک هفته با بورس کالا

  مروری بر مهم ترین رویدادهای تالار نقره ای؛

  یک هفته با بورس کالا

  بورس كالادر هفته گذشته اظهار نظرهای گوناگونی پیرامون بورس کالای ایران مطرح شد که "توسعه صندوق های کالایی کشاورزی در بورس کالا با حمایت سازمان بورس"، "مرجع اول قیمت زعفران دنیا به کمک بورس کالا می شویم"، "انبارهای پذیرش شده زیره سبز افزایش می یابد" و "بهبود بازار صادراتی زیره سبز با عرضه در بورس کالا" از مهم ترین عناوین آنها بود.

 • بورس کالا میزبان عرضه قیر، آروماتیک سنگین و عایق رطوبتی

  بورس کالا میزبان عرضه قیر، آروماتیک سنگین و عایق رطوبتی

  بورس كالاتالار صادراتی بورس کالای ایران روز چهارشنبه ۱۹ تیرماه میزبان عرضه ۸۹ هزار و ۶۹۰ تن قیر، ۲ هزار و ۵۰۰ تن آروماتیک سنگین و ۵۰۰ تن عایق رطوبتی است.

 • عرضه ۷۲ هزار تن مواد پلیمری در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی

  عرضه ۷۲ هزار تن مواد پلیمری در تالار فرآورده های نفتی…

  بورس كالاتالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران روز سه شنبه ۱۸ تیرماه میزبان عرضه ۷۲ هزار و ۸۳۲ تن مواد پلیمری است.

 • معامله ۱۲۰ تن زیره سبز در بازار آتی بورس کالا

  در نخستین روز معاملاتی و با استقبال معامله گران به ثبت رسید؛

  معامله ۱۲۰ تن زیره سبز در بازار آتی بورس کالا

  بورس كالانخستین روز از معاملات قراردادهای آتی زیره سبز در بورس کالای ایران در حالی به پایان رسید که این معاملات با استقبال معامله گران روبه رو شد؛ به طوریکه یک هزار و ۲۰۷ قرارداد آتی معادل ۱۲۰ تن زیره سبز در بازار مشتقه مورد دادوستد قرار گرفت.

 • ۱۱۵ قرارداد آتی زیره سبز معامله شد

  ۱۱۵ قرارداد آتی زیره سبز معامله شد

  بورس كالادر جریان معاملات نخستین روز از راه اندازی معاملات قراردادهای آتی زیره سبز در بورس کالای ایران، معامله گران ۱۱۵ قرارداد را در کمتر از نیم ساعت معامله کردند.

 • عرضه مس مفتول، شمش روی و آلومینیوم در تالار نقره ای

  عرضه مس مفتول، شمش روی و آلومینیوم در تالار نقره ای

  بورس كالاتالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز دوشنبه ۱۷ تیرماه میزبان عرضه ۲ هزار و ۱۰۰ تن مس مفتول، ۴۸۰ تن شمش روی، یک هزار و ۵۰۰ تن شمش هزار پوندی آلومینیوم و ۵ هزار تن کک متالورژی است.

 • آغاز معاملات قراردادهای آتی زیره سبز در بورس کالای ایران

  آغاز معاملات قراردادهای آتی زیره سبز در بورس کالای…

  بورس كالابرای نخستین بار در بورس کالای ایران معاملات قراردادهای آتی زیره سبز برای تحویل در سررسید شهریور ماه ۱۳۹۸ از ساعت ۱۰ صبح روز جاری کلید می خورد.

 • همکاری صندوق ضمانت صادرات با بورس کالا و انرژی در حوزه تامین مالی

  همکاری صندوق ضمانت صادرات با بورس کالا و انرژی در حوزه…

  بورس كالارییس صندوق ضمانت صادرات گفت: صندوق ضمانت صادرات به بازار سرمایه ورود کرده تا هم بازدهی بیشتری داشته و هم در تامین منابع صادراتی بهتر عمل کند؛ همچنین ​طرح دیگر صندوق ضمانت صادرات همکاری با بورس کالا و انرژی است تا با استفاده از ظرفیت رینگ صادراتی این بورس ها، علاوه بر انتشار اوراق بدهی و تامین مالی در حوزه صادرات، بتوانیم ضمانت نامه کالا را صادر کنیم.

 • انبارهای پذیرش شده زیره سبز افزایش می یابد/ خراسان رضوی قطب محصولات کشاورزی عرضه شده در بورس کالا

  مدیرعامل بورس کالای ایران:

  انبارهای پذیرش شده زیره سبز افزایش می یابد/ خراسان…

  بورس كالاحامد سلطانی نژاد در مراسم راه اندازی معاملات گواهی سپرده و قراردادهای آتی زیره سبز در بورس کالای ایران گفت: به زودی تعداد انبارهای پذیرش شده زیره سبز در بورس کالا افزایش می یابد تا با رونق معاملات گواهی سپرده زیره شاهد کشف قیمت بهینه تر و توسعه تجارت این محصول باشیم.

 • عرضه فولاد، مس، روی در تالار محصولات صنعتی و معدنی

  عرضه فولاد، مس، روی در تالار محصولات صنعتی و معدنی

  بورس كالاتالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز یکشنبه ۱۶ تیرماه میزبان عرضه ۱۰ هزار تن شمش بلوم، ۱۹ هزار و ۵۱۴ تن سبد میلگرد، ۶ هزار و ۶۰۰ تن تیرآهن، ۶ هزار و ۶۰۰ تن ورق گرم B و ۳ هزار تن مس کاتد، ۲۰ هزار تن مس کم عیار، ۲۴۰ تن شمش روی و ۱۲۰ تن سولفورمولیبدن است.

 • توسعه تجارت زیره سبز با ابزارهای مالی

  معاون وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد:

  توسعه تجارت زیره سبز با ابزارهای مالی

  بورس كالاعلی اکبر مهرفرد، معاون وزیر جهاد کشاورزی در مراسم آیین راه اندازی معاملات گواهی سپرده کالایی و قراردادهای آتی زیره سبز در بورس کالای ایران گفت: با توجه به معاملات مطلوب زعفران طی یکسال گذشته و آغاز معاملات زیره در بورس کالای ایران، با جدیت به دنبال تبدیل شدن به مرجع نخست زعفران دنیا و یکی از مراجع قیمتی زیره به وسیله بورس کالا هستیم.

 • سود واقعی به کشاورزان می رسد

  سود واقعی به کشاورزان می رسد

  بورس كالامدیر گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی در آیین راه اندازی معاملات گواهی سپرده کالایی و قراردادهای آتی زیره سبز در بورس کالای ایران گفت: از طریق سازوکار بورس کالا می توانیم شرایطی را مهیا کنیم که دیگر کشاورزان قشر ضعیف جامعه نباشند به طوریکه با کشف واقعی و عادلانه محصولات در بورس کالا، سود واقعی به کشاورزان می رسد و این واسطه ها هستند که ضعیف تر می شوند.

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس كالا