تیتر سه سرویس

 • همگامی نفت با نگرانی از رکود جهانی

  همگامی نفت با نگرانی از رکود جهانی

  بين‌المللقیمت نفت در معاملات روز گذشته، دوشنبه تغییر چندانی نداشت، زیرا نگرانی‌ها درباره رکود اقتصادی احتمالی با چشم‌انداز افزایش تقاضای سوخت با فصل رانندگی تابستانی در ایالات متحده و برنامه‌های شانگهای برای بازگشایی پس از دو ماه قرنطینه ناشی از ویروس کرونا، کاهش یافته است.

 • سومین شماره نخستین بولتن انگلیسی زبان بازار سرمایه منتشر شد

  از سوی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه ایران؛

  سومین شماره نخستین بولتن انگلیسی زبان بازار سرمایه…

  بين‌المللشرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه ایران، نخستین بولتن انگلیسی زبان بازار سرمایه در حوزه بورس‌های کالایی را منتشر کرد.

 • «دوشنبه سیاه» سرآغاز قدرت‌گیری «نزدک»

  معرفی دومین بازار بزرگ معاملات سهام در جهان؛

  «دوشنبه سیاه» سرآغاز قدرت‌گیری «نزدک»

  بين‌المللدومین بورس بزرگ دنیا با بیشترین میزان معاملات سهام نسبت به دیگر بازارهای بورس در فوریه ۱۹۷۱ به عنوان نخستین بورس الکترونیک دنیا با نام «نزدک» راه‌اندازی شد. سهام بیش از ۳ هزار و ۳۲۰ شرکت در این بازار عرضه شده که از جمله آن‌ها می‌توان به شرکت‌های پیشرو در حوزه فناوری مانند اپل، آمازون و فیسبوک اشاره کرد.

 • پاسخ نفت به رشد کند اقتصاد جهانی: افزایش قیمت

  پاسخ نفت به رشد کند اقتصاد جهانی: افزایش قیمت

  بين‌المللقیمت نفت در معاملات روز جمعه افزایش یافت. ممنوعیت برنامه‌ریزی شده اتحادیه اروپا در واردات نفت روسیه، کاهش محدودیت های ناشی از کووید-۱۹ در چین و نگرانی‌های مبنی بر کند شدن رشد اقتصادی و آسیب به تقاضا عامل این افزایش قیمت برشمرده می‌شود.

 • ادامه افت شدید در بورس پاکستان

  پاکستان در آستانه ورشکستگی؛

  ادامه افت شدید در بورس پاکستان

  بين‌المللدر حال حاضر ارزش روپیه در برابر دلار در پایین‌ترین سطح خود قرار دارد. بورس پاکستان ۹۰۰ واحد دیگر افت ارزش سهام داشت.

 • معرفی اپلیکشن موبایل «آموزش سرمایه‌گذار» توسط نهاد ناظر هند (SEBI)

  معرفی اپلیکشن موبایل «آموزش سرمایه‌گذار» توسط نهاد…

  بين‌المللاپلیکشن موبایل «آموزش سرمایه‌گذار» توسط نهاد ناظر هندSEBI با هدف ارتقای دانش مفاهیم اساسی بازار اوراق بهادار برای سرمایه‌گذاران راه‌اندازی شده است.

 • نفت به بالاترین قیمت خود طی ۷ هفته اخیر رسید

  نفت به بالاترین قیمت خود طی ۷ هفته اخیر رسید

  بين‌المللقیمت نفت روز سه‌شنبه به بیش از ۱۱۵ دلار در هر بشکه جهش کرد که بالاترین رقم در حدود هفت هفته گذشته بود؛ این در حالی است که اتحادیه اروپا همچنان برای ممنوعیت واردات نفت روسیه که عرضه را کاهش می‌دهد، فشار می‌آورد.

 • افزایش قیمت نفت به دلیل افزایش خوش بینی تقاضای چین

  افزایش قیمت نفت به دلیل افزایش خوش بینی تقاضای چین

  بين‌المللقیمت نفت در معاملات روز گذشته دوشنبه به دلیل خوش‌بینی نسبت افزایش قابل توجه تقاضا در چین پس از نشانه‌های مثبتی مبنی بر کاهش همه‌گیری ویروس کرونا، افزایش یافت.

 • افت بورس‌های جهانی بدنبال داده‌های ضعیف چین

  افت بورس‌های جهانی بدنبال داده‌های ضعیف چین

  بين‌المللفشار بر بازارهای سهام جهانی با دور تازه‌ای از نگرانی‌ها در خصوص رکود جهانی مواجه شده است. داده‌های اقتصادی چین که امروز (دوشنبه ۱۶ می) منتشر شد، حاکی از این است که محدودیت‌های کرونایی که از مرکز تجاری شانگ‌های شروع شد بطور عمیقی بر اقتصاد چین تاثیر گذاشته است. فشار بر بازارهای سهام با دور تازه‌ای از نگرانی ها در خصوص رکود جهانی وارد دور تازه یی شده است. داده‌های اقتصادی چین که روز دوشنبه منتشر شد، حاکی از این است که محدودیت‌های کرونایی که از مرکز تجاری شانگهای شروع شد بطور عمیقی بر اقتصاد چین تاثیر گذاشته است.

 • فدراسیون جهانی بورس؛ معتبرترین نهاد قانونی بین‌المللی در صنعت بورس

  فدراسیون جهانی بورس؛ معتبرترین نهاد قانونی بین‌المللی…

  بين‌المللفدراسیون جهانی بورس به عنوان معتبرترین نهاد قانونی در صنعت بورس، تمامی جنبه‌های دادوستد اوراق بهادار را از لحاظ فنی، تجاری، حقوقی و همچنین اقتصادی مد نظر قرار می‌دهد. این فدراسیون مطالعات گسترده‌ای بر خودانتظامی، نقد شوندگی، تنوع ابزار معاملاتی و روش دادوستد اوراق بهادار و سایر موارد انجام داده که نتایج این مطالعات در اختیار اعضا قرار می گیرد.

 • احتمال افزایش قیمت نفت در پی کاهش عرضه جهانی

  احتمال افزایش قیمت نفت در پی کاهش عرضه جهانی

  بين‌المللبه گفته «کازوهیکو سایتو»، تحلیلگر ارشد شرکت Fujitomi Securities Co Ltd ، انتظار می‌رود بازارهای نفت در این هفته رشد کنند؛ زیرا ممنوعیت معلق اتحادیه اروپا بر نفت روسیه باعث کاهش بیشتر عرضه جهانی نفت خام و سوخت خواهد شد.

 • همسویی قیمت نفت با بنزین

  همسویی قیمت نفت با بنزین

  بين‌المللقیمت نفت در معاملات روز جمعه در پی افزایش قیمت بنزین در ایالات متحده، حدود ۴ درصد افزایش یافت و این در حالی است که چین آماده کاهش محدودیت‌های همه گیر است و سرمایه‌گذاران نگران عرضه در پی ممنوعیت نفت روسیه از سوی اتحادیه اروپا هستند.

 • بورس شنزن چین؛ هشتمین بورس بزرگ دنیا

  بورس شنزن چین؛ هشتمین بورس بزرگ دنیا

  بين‌المللبورس اوراق بهادار شنژن هشتمین بورس بزرگ جهان از نظر ارزش بازار است. در ژوئیه ۲۰۲۱ ارزش بازار این بورس معادل ۳.۹۰ تریلیون دلار برآورد شده است.

 • نفت سکو ۱۰۰ دلاری را از دست داد

  در جریان معاملات روز گذشته؛

  نفت سکو ۱۰۰ دلاری را از دست داد

  بين‌المللقیمت نفت خام آمریکا در معاملات روز گذشته، سه‌شنبه به پایین‌ترین سطح خود در دو هفته گذشته یعنی به زیر ۱۰۰ دلار در هر بشکه رسید. این در حالی است که چشم‌انداز تقاضا به دلیل قرنطینه‌های ویروس کرونا در چین و خطرات رکود فزاینده تحت فشار قرار گرفته است و همچنین دلار قوی سبب شده قیمت نفت برای خریدارانی که از ارزهای دیگر استفاده می‌کنند، گران‌تر شود.

 • سقوط ۶ درصدی نفت در پی سنگین شدن قرنطینه‌ها در چین

  سقوط ۶ درصدی نفت در پی سنگین شدن قرنطینه‌ها در چین

  بين‌المللقیمت نفت در معاملات روز دوشنبه حدود ۶ درصد کاهش یافت. این در حالی است که ادامه قرنطینه‌های ناشی از ویروس کرونا در چین، بزرگترین واردکننده نفت، باعث افزایش نگرانی‌ها درباره چشم انداز تقاضای نفت شده است.

 • کاهش دگرباره نفت در پی نگرانی از اقتصاد جهانی

  کاهش دگرباره نفت در پی نگرانی از اقتصاد جهانی

  بين‌المللقیمت نفت به دلیل نگرانی‌های اقتصادی جهانی سقوط کرد. این در حالی است که اتحادیه اروپا درباره ممنوعیت نفت روسیه رأی نداده‌اند.

 • فاکتورهای اثرگذار بر آینده رمزارزها به عنوان پرریسک‌ترین بازار مالی جهان

  سنا طی یادداشتی بررسی کرد:

  فاکتورهای اثرگذار بر آینده رمزارزها به عنوان پرریسک‌ترین…

  بين‌المللادامه فشار فروش در بازار رمزارزها موجب شد تا بیت کوین یک هفته نزولی را طی کند و برای چهارمین روز متوالی به ریزش خود ادامه دهد. این رمزارز محبوب که بطور متوسط روزانه ۱.۵ درصد از ارزش خود را از دست داده اکنون در محدوده ۳۴ هزار دلار که پایین ترین قیمت از ماه فوریه محسوب می شود، در حال معامله است. در شرایط کنونی دو عامل کلیدی در تعیین جهت آتی بیت کوین وجود دارد.

 • افزایش قیمت نفت در پی ادامه نگرانی‌ از کاهش عرضه

  افزایش قیمت نفت در پی ادامه نگرانی‌ از کاهش عرضه

  بين‌المللدر معاملات روز گذشته، قیمت نفت برای سومین جلسه متوالی افزایش یافت. این در حالی است که نگرانی‌ها درباره تحریم‌های قریب الوقوع اتحادیه اروپا بر نفت روسیه سبب کاهش چشم انداز عرضه شده است.

 • تاثیر کاهش رشد اقتصادی چین بر قیمت نفت

  تاثیر کاهش رشد اقتصادی چین بر قیمت نفت

  بين‌المللقیمت نفت در آغاز معاملات امروز، دوشنبه کاهش یافت. این در حالی است که نگرانی‌ها درباره کند شدن رشد اقتصادی در چین، بزرگترین واردکننده نفت جهان، بر ترس از اختلالات احتمالی عرضه ناشی از ممنوعیت قریب الوقوع اتحادیه اروپا بر نفت خام روسیه غلبه کرده است.

 • افزایش قیمت نفت در پی افزایش نگرانی‌ها از عرضه طلای سیاه

  افزایش قیمت نفت در پی افزایش نگرانی‌ها از عرضه طلای…

  بين‌المللقیمت نفت در معاملات روز گذشته، جمعه، برای چهارمین روز متوالی افزایش یافت و این در شرایطی است که نگرانی‌ها از اختلال در عرضه روسیه بر قرنطینه‌های COVID-۱۹ در چین به عنوان بزرگترین واردکننده نفت خام جهان، غلبه کرده است.

 • از شرق آسیا تا شرق اروپا؛ سایه کدام یک بر بازار نفت سنگین تر است؟

  از شرق آسیا تا شرق اروپا؛ سایه کدام یک بر بازار نفت…

  بين‌المللنگرانی ها از ادامه محدودیت های کرونایی در چین کماکان ادامه دارد و گمانه زنی ها درباره کاهش رشد اقتصاد جهانی هم بر بازار نفت سنگینی می کند. در این میان، معامله گران همچنان با احتیاط نیم نگاهی به تحولات ژئوپولتیک در شرق اروپا دارند. جایی که بنظر می رسد در کوتاه مدت تاثیر گذارترین عامل اثرگذار بر بازار باشد.

 • صعود قیمت نفت در پی بازگشت تقاضای چین

  صعود قیمت نفت در پی بازگشت تقاضای چین

  بين‌المللقیمت نفت در معاملات روز گذشته، سه‌شنبه، پس از کاهش شدید جلسه معاملاتی روز دوشنبه، در پی افزایش تقاضای چین افزایش یافت. نگرانی‌ها مبنی بر ادامه قرنطینه‌های کووید-۱۹ در چین و کاهش تقاضا و افزایش ارزش دلار آمریکا به بالاترین سطح دو سال اخیر، از جمله دلایل کاهش قیمت بوده است.

 • نفت همچنان دستخوش قرنطینه بزرگ‌ترین واردکننده جهان

  نفت همچنان دستخوش قرنطینه بزرگ‌ترین واردکننده جهان

  بين‌المللقیمت نفت در معاملات روز گذشته، دوشنبه، به دلیل نگرانی‌های فزاینده درباره چشم‌انداز تقاضای جهانی انرژی به دلیل قرنطینه‌های طولانی‌مدت COVID-۱۹ در شانگهای و افزایش احتمالی نرخ‌های بهره آمریکا، حدود ۴ درصد کاهش یافت و به پایین‌ترین حد خود در دو هفته گذشته رسید.

 • بورس ایران نیازمند سوت‌زنان قهار با ایجاد فضایی امن

  "سنا" سابقه افشاگری در بازارهای مالی دنیا را بررسی کرد؛

  بورس ایران نیازمند سوت‌زنان قهار با ایجاد فضایی امن

  بين‌المللحفاظت جانی و شغلی همیشه یکی از مهمترین دغدغه‌های سوت زنان بوده و در موارد زیادی علت اصلی عدم افشای اطلاعات از طرف افراد آگاه به همین موضوع برمی‌گردد. «برنامه افشاگر SEC» برای حمایت از سوت‌زنان قوانین زیادی را در نظر گرفته است که در سال های اخیر به‌صورت مداوم دستخوش تغییرات و بازبینی‌های فراوان قرار گرفته تا بستری امن را برای سوت‌زنان فراهم کند.

 • اوج‌گیری دوباره کرونا در چین پیشران کاهش ۵ درصدی قیمت نفت

  اوج‌گیری دوباره کرونا در چین پیشران کاهش ۵ درصدی قیمت…

  بين‌المللقیمت نفت در آخرین روز معاملاتی هفته در حالی کاهش هفتگی نزدیک به ۵ درصد را به همراه داشت که چشم انداز رشد ضعیف‌تر جهانی، نرخ بهره بالاتر فدرال رزرو و قرنطینه ناشی از کووید-۱۹ در چین به تقاضای جهانی نفت آسیب رسانده است.

test